Hakkımızda

1995 Yılında Ankara’da İsmet KINAY tarafından kurulan firmamız, toptan ve perakende alanında diş hekimleri ve diş teknisyenlerine hizmet etmeye başlamıştır. Birçok markanın bayiliklerini yapan firmamız, ülkemizdeki pazar rekabeti ve ekonomik koşullar nedeniyle, 2008’den itibaren ithalata yönelmiştir. Firmamız halen; toptan ve perakende alanında, ithal ettiği ve kendi üretimi olan ürünleriyle dişçilik sektöründeki faaliyetlerine devam etmektedir.

Firmamız, kaliteli ürün ve hizmet anlayışını sürdürerek, sürekli gelişimi kendine ilke olarak belirlemiştir. İthalatlarının yanı sıra, yerli üretim ile ürün çeşitliğini arttırmak firmamızın en önemli hedefleridir.

Kalite Politikamız

AKME müşterilerine TS EN ISO 13485:2016 Standardı ve 93/42/EEC Tıbbi Cihaz Direktifi’nin gereksinimlerinin etkin olarak sürdürüleceğini taahhüt eder.

AKME kuruluş içerisindeki fonksiyonlara özel olarak kalite hedeflerinin birincil ve ikincil mevzuat şartları ve müşteri şartlarına uygun olarak belirlenmesi için gerekli alt yapıyı hazırlar. Ve her bir proses için bu hedefleri sağlamak adına izleme, ölçüm kriterlerini belirler. Bu proseslerin izlenme sonuçları veri analizi raporları ile ygg toplantılarından gözden geçirilir.

AKME kalite politikasının kuruluş içerisinde iletilmesini sağlamak için kuruluş içerisinde görülebilecek bir yere ‘Kalite Politikası’ dokümanını asar ve ayrıca şirket içi kapalı ağ sistemi içerisinde tüm personelinin erişimine açar. Kalite politikasının daha iyi anlaşılmasını sağlamak için şirket içerisinde iletilmesini sağlar. Oryantasyon eğitimleri ile yeni başlayan personellere anlatılır.

AKME kalite politikasının uygunluğunun sürekli olarak devam edebilmesi adına iç tetkikler gerçekleştirir. Sürekliliğinin gözden geçirilmesi için her yıl yönetimi gözden geçirme toplantılarında uygunluğu gözden geçirilir. Ayrıca TS EN ISO 13485:2016 standardı çerçevesinde 3. taraf denetimlerin şirket içerisinde gerçekleşmesi için gerekli kaynakları sağlar.

Misyon

Dişçilik malzeme ve ekipmanlarında, yenilikçi ve kaliteli çözümleri ile sektöre değer katmaktır.

Vizyon

Sektördeki ihtiyaçlara yönelik çalışmak ve çözüm bulmak, müşteri memnuniyeti hedefi ile kalite entegrasyonun birlikte çalışmasını sağlayarak sürekli iyileştirmeye yönelik çalışmalarda bulunmak, ürün gamını her geçen yıl geliştirerek, sektördeki büyüme hedefini sürekli korumak, dilek ve şikayetlere geçici değil, kalıcı çözüm sunarak bunu bir şirket kültürü olduğunun sürdürebilmek, yerli üretim konusunda başlamış olduğu kararlığı, ürün sayısını arttırarak ilerletmek ve ihracata yönelmek.

Akme Diş Deposu